Галерея «Мистецтво Слобожанщини» КЗ "ООМЦКМ" представляє до вашої уваги збірну онлайн-виставку "Палітра свободи", присвячену Дню Незалежності України!
Що є відчуттям незалежності і свободи? Відповідь може бути різною у кожної людини. Це – і можливість вільно реалізовуватися, займатися улюбленою справою, і бути у безпеці, нести свою власну правду, любити. Але зараз, під час повномасштабної війни, яку розпочала росія, ці два важливі поняття звучать і відчуваються більш екзистенційно. Нашим ворогом ставиться на меті не тільки захоплення території, але і повне знищення української нації та української ідеї, фізичне і ментальне поневолення людей, знищення всього світлого і щирого, і насадження чужого – руйнівного та штучного.
Але під час жорстокої війни український народ показав усьому світові приклад боротьби за свою Батьківщину, і разом з тим – за свободу і незалежність. Люди з різних областей України, різні за поглядами, віком, життєвим досвідом, стали єдиним міцним кулаком, і водночас стали єдиною душею, яка прагне світла і волі!
Не залишились осторонь і небайдужі та чутливі митці, які продовжують творити, надихати, та транслювати через своє мистецтво дух національної єдності і свободи. Творче осмислення цих двох важливих тем в повній мірі демонструє виставку "Палітра свободи"
Щиро вітаємо вас з Днем Незалежності, бажаємо творчого натхнення, та віримо у Перемогу!
Зі збірною онлайн-виставкою "Палітра свободи" ви можете ознайомитись на ресурсах галереї "Мистецтво Слобожанщини" ООМЦКМ:
https://www.instagram.com/galereya_slobozhanshchyna
Віртуальна галерея - Збірна онлайн-виставка «Реакція» до Дня пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС
 26 квітня 1986 року відбулася одна з найжахливіших техногенних катастроф у світовій історії - аварія на Чорнобильській АЕС. Після вибухів у 4-у реакторі радіоактивні речовини вирвалися назовні, отруюючи повітря, землю, воду, та все живе, що знаходилося навколо в радіусі багатьох кілометрів. Через злочинне замовчування з боку уряду СРСР, певний час населення не знало ні про аварію, ні про її страшні наслідки, що ще збільшило масштаби трагедії.
Майже через 40 років ця проблема залишається актуальною. Велика кількість небезпечних для природи промислових об’єктів та зброї масового ураження, постійне забруднення оточуючого середовища, створюють безліч ризиків, в тому числі для існування самого людства.
Для нашої країни теж виникають нові виклики. Через російську агресію у небезпеці залишаються як атомні станції, так і інші енергетичні об’єкти, наслідки знищення яких можуть бути катастрофічними як для України, так і для усього світу.
У виставці прийняли участь митці з різних міст України, які представили своє художнє бачення Чорнобильської трагедії та її наслідків. Метою виставки «Реакція» є вшанування героїзму ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, привернення уваги до негативного впливу техногенної діяльності людини на природу, усвідомлення ризиків виникнення техногенних катастроф у зв’язку з війною.
Ядерне сердце Припяті
Ядерне сердце Припяті
Осознання відповідальності сознання
Осознання відповідальності сознання
Школа Припяти. Урок радіації
Школа Припяти. Урок радіації
Ядерна физіка. Робота над помилками
Ядерна физіка. Робота над помилками
Трагедія Чорнобилю. Точка не возврату.
Трагедія Чорнобилю. Точка не возврату.

You may also like

Back to Top